על האתר
האתר שלפניכם עדיין בתהליך בנייה וגיבוש הזהות שלו - יש בו בלגן לא קטן- אך אוהבי המקום ימצאו בו פנינים.....  
"היסטוריון הכפר" - רמת יוחנן מהמשקפיים של מאיר יפה.....
להתמצאות מיטבית באתר השתמשו בחלון החיפוש בפינה השמאלית העליונה של החיפוש לפי מילה קשורה לנושא המבוקשהאתר שכאן הוא סובייקטיבי בנקודת המוצא שלו, ואינו מחפש אמת מאוזנת.    
האתר הוקם ומנוהל על ידי, מאיר יפה. הוא עומד על תשתית האתר הרישמי של רמת יוחנן שהוקם ב 2011 ונינטש, ובאדיבות חברת מגוון הנפלאה שבונה אתרים בקיבוץ העירוני בשדרות, אני משתמש בו.
התכנים שמועלים כאן,  באים כולם  ממני מאהבה גדולה למקום ולאנשיו. 

תופס אני את עצמי כמי שרגליו ורוחו נוכחים בעולם הגדול, אך "כפרי הקטן"  רמת יוחנן היא עבורי מרכז העולם, ומחצב למשמעות לחיים שלמים.  

כל מי שחושב "בטעות" שרמת יוחנן אינה מרכז העולם בוודאי צודק. אך יודע אני בוודאות, שיש כמה וכמה ברמת יוחנן שחושבים פחות או יותר כמוני, וגם לא מעט מאלה שהיו בעבר ברמת יוחנן והיום מפוזרים בעולם ומלואו, אך רמת יוחנן צרובה בלבם וברוחם באשר הנם.   
בעיקר עבור עצמי ועבור כל אלה נוצר האתר שכאן.

האתר ממוקד בהבאת תכנים מהעבר של רמת יוחנן.  אך בעיני הוא בא לשרת ולסייע בעיצוב העתיד של המקום והקהילה.
הזיכרון ההיסטורי במפגשו עם רוחו ונפשו של היחיד,  יוצר ביוגרפיה ונרטיב מעמיקי שורש ומרובי דורות, שהם משאב הכרחי לחציבת ערך ומשמעות עבור אדם, משפחה וקהילה.
 האתר  מביא נתונים, עובדות, תרשימים ומפות, מספר סיפורים של מקום, אך בעיקר מביא תמונת חיים, עשייה ויצירה של אנשים.  כל אלה מזומנים כאן לכל החפץ בהם כמקור ידע, השראה ומצפן, לאנשים החיים את רמת יוחנן בנפשם ו/או בגופם, וגם עבור אלו שיעשו זאת בעתיד. אל אלה אני מכוון.

הלב והייחוד של האתר הוא בתכנים מעובדים שנוצרו וקיבלו בחלקם עריכה, פרשנות ונגיעה משלי.

אך חלק גדול של החומרים הם של אנשים רבים שפעלו ויצרו במקום הזה, וגם חומרי גלם ארכיוניים שמצאתי לנכון  להעלות כאן, או שנזדמנו לידי, וטרם הגעתי להקדיש להם את הזמן הראוי לטיפול.

כל עוד אין לרמת יוחנן אתר ארכיון מסודר שמעלה את החומרים הארכיוניים שראוי לשתף בהם את הציבור, אשמח להעמיד את האתר הזה לאכסון והצגת חומרים שבעליהם ירצו שאתר זה יהווה להם אכסניה, והם מוזמנים ליצור עמי קשר במייל, ולהעביר אלי את החומרים להעלאה לאתר.
                                                             מאיר יפה - דצמבר  2016העתקת קישור